BIT Festival

BIT Festival FAQ

 1. Czy muszę mieć już zebraną drużynę czy mogę iść sam? Ile osób musi wchodzić w skład drużyny?
  Aby móc wziąć udział w konkursie potrzebujesz drużyny 3 lub 4 osobowej, przy czym co najmniej 3 osoby muszą posiadać status studenta, a wiek każdej z osób nie może przekraczać 26 lat.
 2. Nie mam drużyny, co teraz?
  Nie ma problemu!
  Jeśli nie masz jeszcze 3 – 4 osobowej drużyny, to na naszym serwerze Discord znajdziesz kanał specjalnie temu poświęcony. Na nim będziesz miał okazję na odnalezienie swojej wymarzonej drużyny!
 3. Czy mogę być w więcej niż jednej drużynie, kategorii?
  Nie – każdy z uczestników może być członkiem tylko jednego zespołu i tylko jednej kategorii.
 4. Czy udział w BIT Festivalu coś kosztuje?
  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 5. Jakie umiejętności są przydatne na BIT Festivalu?
  1. Aplikacja mobilna/webowa – polega na stworzeniu aplikacji odpowiadającej na przedstawiony problem biznesowy. Drużyna ma pełną dowolność w wyborze mobilna czy webowa i nie ma to wpływu na ocenę.
  2. Sztuczna inteligencja – w tej kategorii zalecana jest podstawowa wiedza z zakresu sztucznej inteligencji, klasyfikatorów, pracy z danymi.
  3. Game Concept – tutaj nie liczą się umiejętności programowania, lecz kreatywność, a konkurs rozpoczyna się warsztatem wprowadzającym w zagadnienie. Zadanie polega na zaprojektowaniu konceptu gry komputerowej.
 6. Musimy być całe 24h na Hackathonie? Co jak będę chciał wyjść?
  Każdy ma dowolność do wychodzenia i wracania do miejsca, w którym odbywa się BIT. Na wydarzeniu będzie jednak dostępna wydzielona strefa odpoczynku, w której będzie można uciąć sobie szybką drzemkę i uzupełnić siły, przy okazji oszczędzając czas – tak ważny podczas wydarzenia!
 7. Czy podczas wydarzenia zapewnione będzie miejsce do spania?
  Tak. Dodatkowo zapewniamy miejsce do odpoczynku duchowego – strefę relaksu.
 8. Czy podczas wydarzenia zapewnione będzie jedzenie?
  Tak – uczestnikom Hackathonu zapewniamy 3 posiłki oraz strefę coffee break.
 9. Z czego można korzystać podczas konkursów?
  Nie ograniczamy was w żaden sposób, jeśli chodzi o źródła wiedzy, materiały itp. Projekt, który stworzycie, musi być jednak w pełni stworzony przez wasz zespół.
 10. Jak będziemy prezentować nasze projekty?
  Każdy zespół dostaje 7 minut na zaprezentowanie projektów przed Jury.
 11. Na jakiej podstawie oceniane są opracowane przez uczestników rozwiązania?
  Opracowane rozwiązania są oceniane przez jury składające się ze specjalistów z firm i branży IT. Kryteria oceny zadań w każdej kategorii zostaną zaprezentowane uczestnikom podczas rozpoczęcia wydarzenia.
 12. Co jeśli w skończymy projekty wcześniej?
  Gratulacje dla was! Pamiętajcie jednak abyście przed końcem konkursu przesłali nam swój projekt! Warto także ten czas przeznaczyć na przejrzenie go, wprowadzenie usprawnień, znalezienie błędów itd. Poza tym macie w takim przypadku, do czasu prezentacji, trochę czasu dla siebie.
 13. Co jeśli w trakcie zrezygnujemy, bo np. nie będzie nam dobrze szło?
  Nikogo nie zmuszamy do pozostania do końca i oddania swoich projektów, warto jednak w takich sytuacjach skorzystać z pomocy mentorów, którzy będą na wydarzeniu.
 14. Jaki jest skład Jury, mentorów?
  Skład Jury i mentorów pojawi się na naszej stronie internetowej jeszcze przed wydarzeniem.
 15. Czy mogę przesłać swoje CV jeśli nie biorę udziału w żadnym z konkursów?
  Jak najbardziej! Jeśli chcesz, aby Twoje CV trafiło do naszych Partnerów, to możesz skorzystać z osobnego formularza do przesłania właśnie samego CV, do którego możesz dostać się przez naszą stronę internetową.
 16. Czy nagrodą za wygranie Hackathonu będzie oferta pracy?
  Oferta pracy, praktyki lub stażu nie stanowi nagrody za wygraną w konkursie. Podczas festiwalu będziesz jednak miał okazję na poznanie przedstawicieli firm partnerskich wydarzenia oraz np. udostępnienie im Twojego CV! Wygrana, jak i nawet sam udział w konkursie programistycznym może okazać się ważnym elementem Twojego doświadczenia, mogącym okazać się przepustką do Twojej przyszłej wymarzonej pracy.