BIT Festival

  1. Czy muszę mieć już zebraną drużynę czy mogę iść sam? Ile osób musi wchodzić w skład drużyny?
    Aby móc wziąć udział w konkursie potrzebujesz drużyny 3 lub 4 osobowej, przy czym każdy musi posiadać status studenta pierwszego lub drugiego stopnia, a wiek każdej z osób nie może przekraczać 26 lat.

  2. Nie mam drużyny, co teraz?
    Nie ma problemu!
    Jeśli nie masz jeszcze 3 – 4 osobowej drużyny, to na naszym serwerze Discord znajdziesz kanał specjalnie temu poświęcony. Na nim będziesz miał okazję odnalezienia swojej wymarzonej drużyny!
    Link tutaj!
  3. Czy mogę być w więcej niż jednej drużynie/kategorii?
    Nie – każdy z uczestników może być członkiem tylko jednego zespołu i tylko jednej kategorii.

  4. Czy udział w BIT Festivalu coś kosztuje?
    Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  5. Dlaczego warto wziąć udział?
    Uczestnictwo w tym wydarzeniu to szansa na spędzenie czasu z przyjaciółmi, poznanie nowych, kreatywnych osób oraz zdobycie doświadczenia w rozwiązywaniu problemów w zespole. Hackathon daje także możliwość nawiązania relacji z przedstawicielami czołowych firm.

  6. Czy przez cały okres trwania Hackathonu (24h) muszę być na miejscu?
    Każdy ma dowolność do wychodzenia i wracania do miejsca, w którym odbywa się BIT. Warto jednak pamiętać, że przy wchodzeniu na teren konkursu należy mieć przy sobie identyfikator, który otrzymacie przy rejestracji w dniu Hackathonu. Na wydarzeniu będzie jednak dostępna wydzielona strefa odpoczynku, w której będzie można uciąć sobie szybką drzemkę i uzupełnić siły, przy okazji oszczędzając czas – tak ważny podczas wydarzenia!

  7. Co powinienem zabrać ze sobą na wydarzenie?
    Na wydarzenie koniecznie zabierzcie ze sobą legitymację studencką, laptopa bądź komputer z monitorem oraz śpiwory, jeśli chcecie skorzystać ze strefy do odpoczynku. Organizatorzy zapewnią materace giminastyczne, jednak zachęcamy do zabrania własnych karimat, dmuchanych materacy bądź łóżek polowych.

  8. Czy podczas wydarzenia zapewnione będzie jedzenie?
    Tak – uczestnikom Hackathonu zapewniamy 3 posiłki oraz strefę coffee break.

  9. Z czego można korzystać podczas konkursów?
    Uczestnicy mają pełną swobodę w wyborze źródeł wiedzy i materiałów, w tym także rozwiązań open source oraz narzędzi wspomagających, takich jak chaty (np. ChatGPT) czy asystenci kodu (np. GitHub Copilot). Ważne jest jednak, aby ostateczny projekt był w całości wynikiem pracy zespołu i nie zawierał gotowych rozwiązań innych autorów.

  10. Jak będziemy prezentować nasze projekty?
    Każdy zespół dostaje 7 minut na zaprezentowanie projektów przed Jury.

  11. Na jakiej podstawie oceniane są opracowane przez uczestników rozwiązania?
    Opracowane rozwiązania są oceniane przez jury składające się ze specjalistów z firm i branży IT. Kryteria oceny zadań w każdej kategorii zostaną zaprezentowane uczestnikom podczas rozpoczęcia wydarzenia.

  12. Co jeśli  skończymy projekty wcześniej?
    Gratulacje dla Was! Pamiętajcie jednak, abyście przed końcem konkursu przesłali nam swój projekt! Warto także ten czas przeznaczyć na przejrzenie go, wprowadzenie usprawnień, znalezienie błędów itd. Poza tym macie w takim przypadku, do czasu prezentacji, trochę czasu dla siebie.

  13. Co jeśli w trakcie zrezygnujemy, bo np. nie będzie nam dobrze szło?
    Nikogo nie zmuszamy do pozostania do końca i oddania swoich projektów, warto jednak w takich sytuacjach skorzystać z pomocy mentorów, którzy będą na wydarzeniu.

  14. Jaki jest skład Jury, Mentorów?
    Skład Jury i mentorów pojawi się na naszej stronie internetowej jeszcze przed wydarzeniem.

  15. Czy mogę przesłać swoje CV, jeśli nie biorę udziału w żadnym z konkursów?
    Jak najbardziej! Jeśli chcesz, aby Twoje CV trafiło do naszych Partnerów, to możesz skorzystać z osobnego formularza do przesłania samego CV, do którego możesz dostać się przez naszą stronę internetową.